Rodinné domy a byty

Aplikaci i4Comfort využijete k ovládání a kontrole všech běžných technologií moderního bydlení. Jedná se zejména o topení, klimatizaci, větrání, ohřev vody, odvlhčování a osvětlení. Možností je též sparavování provozu vířivky, sauny, údržby bazénu či automatické závlahy zahrady.

Řešení je vhodné nejen pro mladé nadšence do technologií, ale i pro seniory a lidi s omezením pohybu. I ti ocení snadné ovládání technologií na dálku.

Chci toto řešení

Chaty, chalupy, víkendové domy či byty

Rodiny a lidé žijící velmi aktivně mají možnost odkudkoliv, kde je připojení na internet, nastavit a ovládat vše, co je připojeno do elektřiny a je zapojeno do systému i4Comfort.

Nejžádanějším využitím je samozřejmě spouštění vytápění a ohřevu teplé užitkové vody vzdáleným přístupem ještě před příjezdem na chatu či chalupu.

Chci toto řešení

Penziony, hotely a ubytovací služby

Provozovatelé mají vše přehledně pod kontrolou v jedné aplikaci. Vytápíte, klimatizujete a větráte opravdu jen když potřebujete. Pokud není pokoj či apartmán využit, postačuje mít nastavenou pouze teplotu, která brání vymrznutí – poškození stavby nebo vybavení.

V kombinaci s dveřními a okenními kontakty lze detekovat otevření okna a systém automaticky reaguje vypnutím topení nebo chlazení – tímto řešením lze dosahovat velmi zajímavých úspor na energiích.

Za zmínku stojí též možnost zapínání a vypínání topení, klimatizace a dalších technologií na dálku v aparthotelech a pronajímaných apartmánech. Při využití aplikace i4Comfort nemusí obsluha přijíždět do apartmánu a vše zkontroluje a zapne, nebo vypne na dálku.

Chci toto řešení

Kanceláře a komerční prostory

Pro provozovatele kanceláří, prodejen a restaurací je kontrola nákladů na energie zásadní. Na jedné straně je tu potřeba úspor, na druhé straně je třeba zajistit příjemné prostředí pro zákazníky i zaměstnance.

V aplikaci i4Comfort vidíte v každé chvíli, které technologie právě běží a jestli někde není něco zapnuté zbytečně.

Chci toto řešení

Vinařské a potravinářské provozy

Při zpracování hroznů na víno je potřeba dodržovat určitý technologický postup. Řízené kvašení vína vyžaduje optimální teploty pro jednotlivé fáze výroby. Zde využíváme jako zdroj tepla či chladu tepelná čerpadla, která zabezpečí jak chlazení a ohřev moštu či vína, tak vytápění objektu.

Jedna topná soustava, která se v létě změní na chladicí soustavu, zabezpečí optimální teploty pro různé prostory od sklepních a výrobních, po skladovací, kancelářské, prezentační, až po ubytování pro hosty. Aplikace i4Comfort pak toto vše zastřešuje a řídí. Provozovatel – vinař veškeré teploty vidí přehledně na jednom ovládacím panelu a vše tedy může kontrolovat vzdáleně přes internet z domu.

Chci toto řešení

Zázemí pro sportovce

Stadiony a sportovní haly jsou příkladem provozu, který často neběží kontinuálně každý den po celý týden. Často není potřeba vytápět a ohřívat vodu neustále po celou zimu. Sportovci mají vyčleněné určité intervaly v týdnu, kdy mají trénink a potřebují mít vyhřáté kabiny a teplou vodu na sprchování.

Vhodným systémem vytápění a ohřevu vody v kombinaci s načasováním lze pomocí systému i4Comfort snížit náklady na energie na minimum. Dle potřeby též zajistíme vyhřívání trávy, vjezdů či jiných ploch, aby nedocházelo ke vzniku námrazy a vše mohlo být využíváno, jak má.

Chci toto řešení

Klid, pohodlí a dům pod kontrolou. Ať jste kdekoli.

Chci nezávazně poptat