Jak funguje i4Comfort

Technologie v domě se mají starat o naše pohodlí. Aby to tak bylo, musíme je umět ovládat a nastavovat podle našich potřeb. U aplikace i4Comfort jsme měli na mysli její reálnou využitelnost, tedy jednoduchost, rychlost a intuitivnost.

Chci nezávazně poptat
1

topení

Každou místnost využíváme jinak, případně v jinou dobu. Proto chceme mít v různých místnostech různou teplotu. Topíme jen když potřebujeme a kde potřebujeme. Je to komfortní a úsporné.

Další obrovskou výhodou je spuštění topení a ohřevu vody na dálku na chatě, chalupě či v našem víkendovém domě, a to dříve, než tam přijedeme.

S aplikací i4Comfort lze v každé topné zóně (místnosti) nastavit jinou požadovanou teplotu a nastavit časové zóny s různou požadovanou teplotou pro jednotlivé časy. To vše právě teď a z jednoho místa.

2

klimatizace

Je dobré myslet dopředu a třeba pustit na dálku klimatizaci dříve, než přijdu domů. Nebo naopak klimatizaci v domě vypnout, když se dnes ochladilo. Je skvělé, když se dům chová podle mých přání.

Aplikace i4Comfort umožňuje zapnout nebo vypnout klimatizaci v jednotlivých místnostech, dle zvolené vybavenosti klimatizace je možné případně měnit jednotlivé módy (chlazení – ohřev – odvlhčování). V základu lze zapnout či vypnout klimatizaci do původního zvoleného režimu, který byl zvolen pomocí dálkového ovladače klimatizace. Rovněž lze nastavit časové zóny běhu klimatizace.

3

osvětlení

Světlo dělá atmosféru a při správném osvětlení se cítíme v pohodě. Proto máme doma vícero světel a světýlek pro různé účely a situace. Ale těch vypínačů a stmívačů! A co tak ovládat všechno z jednoho místa?

S i4Comfort ovládáte jednotlivé světelné okruhy a zásuvky. Kromě světel v interiéru můžete ovládat třeba i osvětlení před domem, osvětlení na zahradě, vánoční dekorace a podobně.

4

žaluzie, rolety a markýzy

Stáhněte žaluzie hned, když začne svítit. A to i v případě, že právě nejste doma. Ušetříte za klimatizaci a budete mít doma příjemně. Nebo si nastavte časový rozvrh zastínění. To se může hodit i v zimě, když v noci mrzne. Ušetříte tak za vytápění a ráno se předokenní rolety zase samy vytáhnou.

S aplikací i4Comfort vyřešíte i na dálku zastínění nebo odstínění oken. Nastavit lze každé okno zvlášť či všechna společně. Rovněž lze kombinovat s časovým nastavením.

5

sauny a vířivky

Hurá do vířivky hned po příjezdu domů. Už žádné čekání. Zapněte a připravte vše předem a na dálku. Nevíte, jestli jste včera nezapomněli vypnout saunu? Žádný problém. Zkontrolujte a vypněte vše přes aplikaci.

Saunu či vířivku lze pomocí aplikace i4Comfort zapnout nebo vypnout na dálku, případně nastavit časový rozvrh.

6

větrání s rekuperací

Čerstvý vzduch v místnosti výrazně přispívá k tomu, že je nám příjemně. Dobře se nám dýchá a navíc víme, že nepřicházíme o teplo, které doma máme. Potřebujete právě vyvětrat, nebo se naopak cítíte v průvanu? Prostě hned změňte intenzitu nebo čas větrání.

Čerstvý vzduch a žádné ztráty tepla s aplikací i4Comfort. Měňte časový rozvrh a intenzitu větrání, jak právě potřebujete.

7

ohřev užitkové vody

Mějte dostatek teplé vody pro všechny, když to potřebujete. Zapněte ohřev teplé užitkové vody ještě před příjezdem na chatu, chalupu, či váš víkendový dům. Máte pohodlí, a přitom žádné zbytečné ztráty. Pomocí aplikace máte vše pod kontrolou a využití energií je maximálně efektivní.

S aplikací i4Comfort můžete zapnout nebo vypnout ohřívač s možností doby blokace běhu, volíte mezi režimem komfort, nebo útlum (udržení nezámrzné teploty). Dle požadavku lze zapojit a řídit cirkulační čerpadlo v cirkulačním okruhu mezi bojlerem na teplou vodu a koupelnou či kuchyní.

8

filtrace a ohřev bazénu

Mějte údržbu bazénu pod kontrolou na dálku, regulujte teplotu vody, aby pro vás byla komfortní. Je přeci jasné, že do příliš studeného bazénu se nikomu nechce a příliš teplý bazén vás v horku neosvěží.

Aplikace i4Comfort vám umožňuje kontrolu a nastavení časového rozvrhu filtrace, teploty vody a kontrolu využívání vlastních zdrojů energie.

9

závlaha zahrady

Přizpůsobujte automatické zavlažování vaší zahrady, a to na dálku podle skutečného počasí či předpovědi. Změny provádějte přímo z aplikace, nebo využívejte automatickou regulaci podle srážek.

Z aplikace i4Comfort můžete automatickou závlahu zapnout či vypnout, a to i po jednotlivých větvích, a dále nastavovat časový rozvrh zavlažování.

10

vyhřívání venkovních ploch

Vyhřívání vjezdů, chodníků, odtokových žlabů a střešních rýn lze řídit ručně přímo z aplikace, nebo můžete využívat systémy automatické ochrany proti zamrznutí či poškození sněhem a ledem.

Pomocí i4Comfort zapínejte, vypínejte a kontrolujte vyhřívání na dálku před příjezdem domů. Nastavujte časový rozvrh vyhřívání a dále uzpůsobujte podle roční doby a počasí.

Vhodná kombinace technologií a pohodlného způsobu jejich ovládání, nastavení a řízení vám zpříjemní život. Navíc snížíte náklady na energie v době, kdy danou technologii nevyužíváte. Pod kontrolou navíc máte využívání vlastních zdrojů energie, tedy tepelná čerpadla, fotovoltaiku či solární panely.